OPRAVÍME, VYMĚNÍME, PORADÍME, VYMYSLÍME!
Kopat a bourat umí každý. My používáme technologie!
607 126 127

Čištění ucpaného kuchyňského dřezu - Jílové u Prahy

I rutinní čištění odpadu je pokaždé jiné. Po příjezdu do Jílové u Prahy nám majitel rodinného domu ukázal kusy tuků odsátých z odpadního potrubí domácím vysavačem. Takto velké kusy blízko sifonu naznačily velký problém, který se majitel snažil již dříve řešit horkou vodou, louhem a krtkem. Po bližší obhlídce zahrady jsme zjistili, že dům nemá revizní šachtu. Jediný možný vstup do ucpaného potrubí byl z kuchyně. DN40 neposkytoval příliš prostoru pro výkonné rotační hlavy připevněné ke konci čistících spirál.

Výkonné elektrické zařízení rozpoutalo uvnitř potrubí tukovou vřavu. Tuk byl všude. Potrubí však stále nevytvářelo při vypouštění vody požadovaný vír.  Nasadili jsme těžší kalibr, tlakovou vodu o 200barech s rotační tryskou. Po domluvě s majitelem byla použita i kanalizační kamera pro monitorování aktuálního stavu ucpávky. Odpadní potrubí bylo v celém svém profilu ucpané. Během postupného čištění jsme navíc odhalili špatný spád, v těchto místech se držela mastná voda. V kanalizaci DN100 vedené skrz základovou desku se 15let hromadily tuky z myčky, dřezu a fritézy. Černé usazeniny a přilepené tuky byly viditelné až po horní stěnu dříve oranžového potrubí. Po několika hodinovém boji se ucpávky podařily prorazit a vyčistit vnitřní stěny kanalizace o celkové délce 10m.

Kamerová zkouška odpadu a vír tvořený při vypouštění vody ze dřezu prokázaly vyřešení náročného úkolu. Majiteli jsme doporučili používat jako prevenci živé bakterie na rozežírání tuků.