OPRAVÍME, VYMĚNÍME, PORADÍME, VYMYSLÍME!
Kopat a bourat umí každý. My používáme technologie!
607 126 127

Vzlínání vody z podlahy do stěn - Čáslav

Majiteli novostavby rodinného domu vzlínala voda z podlahy do stěn. Byli jsme požádáni o přesné nalezení místa průsaku vody. Po příjezdu do Čáslavi následovala podrobná vnitřní a vnější prohlídka. Při komunikaci s majitelem domu jsme zjistili dodatečné informace a pustili se do práce.

Skladba podlahy byla následující: podkladní beton, IPA, rozvody vody, vysavač a elektro položeny na IPA, 12 cm podlahový polystyren, rozvody podlahového topení v celém přízemí RD, Beton v tloušťce cca 6 cm, dlažba. Podlahové topení bylo v pořádku, neboť se voda do kotle plynového topení po celou dobu nedoplňovala a tlak vody v systému byl stálý. Již před naším příjezdem majitel proboural v prostoru koupelny v místě u vany kde není podlahové topení kontrolní díru a voda, která tu nemá co dělat, nezapáchá. Tímto vyloučil prosakující rozvody odpadu.

Prověřili jsme rozvody vody tlakovou zkouškou, která prokázala drobný pokles tlaku, minimální ale přesto únik tlaku z kontrolovaného potrubí. Předpokládaná závada je někde na rozvodech vody položených v podlaze, což potvrzuje venkovní pohled na obvodovou zeď, kde je IPA v rozmezí dvou metrů mokrá. Lokalizace úniku vody tím byla usnadněna.