OPRAVÍME, VYMĚNÍME, PORADÍME, VYMYSLÍME!
Kopat a bourat umí každý. My používáme technologie!
607 126 127

Výměna radiátorů pomocí zamrazení

Pomocí zmrazovače trubek REMS lze vyměnit radiátor a armatury za nové bez nutnosti vypuštění topného systému. Vhodné pro výměny radiátorů v paneláku a bytech, pro výměnu starého topení, opravy a rozšiřování topení a zmrazení vodovodního potrubí.

Jestliže potřebujete vyměnit radiátor nebo opravit topení v paneláku, jestliže vám kape radiátor nebo netěsní ventil a vy nechcete nebo nemůžete vypouštět celý topný systém, tak aby byla možná oprava nebo výměna za nový kus, pak nás neváhejte kontaktovat a my vám díky elektrickému zamrazovači REMS dokážeme pomoci! Pomocí zamrazovače REMS provádíme demontáž bytových radiátorů a armatur bez nutnosti vypuštění topného systému. Zařízení je vhodné pro dočasné zmražení vody v topném okruhu těsně u radiátoru, opravy starých rozvodů teplé vody, pro rozšiřování a rekonstrukce topných a vodovodních systémů.

Metodou zmrazení topení provádíme výměny starých litinových a ocelových radiátorů za deskové a za moderní barevné radiátory, které se vyznačují tloušťkou nepřesahující 10cm. Tento typ topného tělesa má rozvody vedené těsně nad podlahou, lze je navíc skrýt, a proto již nepůsobí jako rušivý prvek na středu stěny. Odstraňujeme i nepotřebné radiátory z topného okruhu, provádíme zaslepení trubek od radiátoru během rekonstrukce kvůli pokračování v trase topení a změně dispozice, namontování uzavíracího ventilu na přívod i zpátečku, rychlou výměnu dosluhujících radiátorů pro bytová družstva a SJV.

Výhody zamražení topení:

  • zmražení přívodního potrubí i v topné sezóně
  • jednoduché a rychlé zamrazení nevyprázdněných potrubních vedení
  • uzavřený objekt zmrazovacího média
  • šetrné k životnímu prostředí - bez freonů
  • vhodné pro údržbu, opravy a rozšíření potrubního vedení
  • elektricky zmrazit místo vyprázdnit
  • systém se nazvzdušní

Opravu prasklého podlahového topení lze provést několika způsoby:

  • přerušené potrubí je viditelné a dostupné, v tomto případě se k propojení používá studený konec z opravného kitu daného typu kabelu
  • topení je nedustupné a vy se chce vyhnout rozkopání podlahy, v tomto případě lze použít technologii BCG
Ukázky výměny radiátorů a zmrazení potrubí