OPRAVÍME, VYMĚNÍME, PORADÍME, VYMYSLÍME!
Kopat a bourat umí každý. My používáme technologie!
607 126 127

Nesporné výhody hloubkového čištění koberců

Ruční čištění koberců je jednou z nejběžnějších domácích prací. Většina z nás se snaží udržet koberce v dobré kondici, aby se nestávaly úložištěm prachových částic, nečistot a mnoha dalších alergenních látek. Ruční čištění má jistě své opodstatnění a je na místě jeho pravidelná aplikace, avšak opravdu čistého koberce dosáhnete pouze extrakčním čištění mokrou metodou, kdy je čisticí prostředek vháněn do kobercové tkaniny pod tlakem a následně vysáván zpět do sběrné nádoby čistícího stroje, který je vybaven výkonným čerpadlem. Toto tlakové působení zajistí pročištění kobercových vláken po celé jejich délce, čímž je dosaženo absolutní čistoty Vaší podlahy. Tyto stroje je možno rovněž zapůjčit. Pro obyvatele města Prahy například v půjčovně čističů koberců Praha, pro zájemce z Brna v půjčovně čističů koberců Brno.

Čištění kvalitní technikou

Další nespornou výhodou je skutečné odstranění rozpuštěných nečistot jejich důkladným a intenzivním odsátím. Při běžném ručním mytí kobercové tkaniny je totiž značná část těchto rozpuštěných látek usazena v hlouby vláken a není v našich silách tuto špínu odstranit. Společnost čištění koberců Praha, která již dlouhá léta nabízí zákazníkům služby v oblasti hloubkového čištění koberců a čalounění mokrou cestou využívá pro své účely výhradně nejmodernější technická zařízení a chemické čistící přípravky značky Kärcher, čímž je splnění zákazníkových potřeb i samotná kvalita služeb předem garantována. Mimo jiné provozuje již zmíněnou půjčovnu čističů koberců Praha.

Z ošetřeného koberce jsou veškeré rozpuštěné nečistoty okamžitě odsáty a nedochází tak ani k minimálnímu poškozování koberců mechanickým drhnutím a odíráním vláken o pevné nečistoty. Po samotném odsátí čistícího přípravku z povrchu koberce se ještě aplikuje jedno čištění čistou vodou, které zajišťuje odsání i zbytků čistící látky z kobercových vláken. Po dokončení čistícího procesu ještě firma Čištění koberců Praha doporučuje pěti až desetihodinové doschnutí koberce pro odstranění vlhkosti z vláken koberce. Celková doba schnutí se samozřejmě určí dle materiálu, především pak délky kobercového vlákna.