OPRAVÍME, VYMĚNÍME, PORADÍME, VYMYSLÍME!
Kopat a bourat umí každý. My používáme technologie!
607 126 127

Plechové stříšky a zastřešení

V místech, které má být chráněno před pvětrnostními vlivy a vlivy počasí, se nejčastěji používají různé stříšky a zastřešovací systémy. Jednou z nejjednodušších stříšek a střech jsou plechové střechy – plechové střešní krytiny. Jejich výhoda je ve snadné výstavbě – plechové střechy jsou lehké a nevyžadují tedy masivní střešní konstrukci. Tím je celá stavba střechy jednodušší a levnější.

Na průmyslové stavby se nejčastěj používají střechy z trapézových plechů. Tyto trapézové plechy jsou ideální pro svůj profilovaný plech. Díky tomu je montáž takové střechy snadná a nenáročná. Střecha pod trapézovým plechem dobře větrá a zastřešený objekt tak netrpí vlhkostí.

Střechy a stříšky z plechové střešní krytiny je většinou nutno opatřit ochranným nátěrem. Pokud na nátěr plechové střechy použijete kvalitní barvu určenou na střešní krytiny, vydrží vám vaše plechivá střecha opravdu dlouho.

Pod plechové střechy se někdy jako izolace proti vlhkosti používá bublinková folie. Ta zabraňuje tvoření vlhkosti na střeše a střešní krytině a také dobře izoluje proti vlhkosti a hluku. Pokud střechu vybavíte i touto bublinkovou folií, můžete si být jisti, že střecha z plechové střešní krytiny vám vydrží opravdu dlouho.

Plechové střechy  a stříšky jsou vhodné pro malé stvavby i pro rozsáhlé průmyslové komplexy. Plechová střecha snese značné zatížení i neustálý průmyslový provoz. Ideální variantou jsou různé druhy plechových krytin, které lze kombinovat podle potřeby a také třeba podle sklonu střechy. V ideálním případě lze střechu osadit i vhodným okapovým systémem pro odvod dešťové vody. Pak je vaše střecha dokonale sladěná a funkční.